הרפתקה בהרים

הגעתם לשטח הררי וקיבלתם מידע שעל פסגת ההר הגבוה ביותר יש ארגז עם אוצר ישן. הדרך היחידה לפתוח את המנעול שלו היא בעזרת קוד. כדי למצוא את הקוד יש לטפס על ההרים שבסביבה, לפתור את החידה של כל הר ולהכניס את התשובה במקום המתאים אחרי כל חידה (תקבלו סימן ירוק שהתשובה נכונה).
בהצלחה!

הר מספר 1:

על הפסגה של ההר הראשון היה מצויר מבוך ענק ולידו תרגיל כפל עם ספרות חסרות. עליכם לעבור במבוך מהכניסה ועד ליציאה, מבלי לחזור על עקבותיכם. אספו את חמשת המספרים שבדרך ואז הציבו 4 מתוכם בתרגיל הכפל, כדי להגיע לתוצאה הנמוכה ביותר האפשרית. מהי תוצאה זו?

הערה: תרגיל הכפל הוא של מספר דו-ספרתי בדו-ספרתי

הר מספר 2:

על פסגת ההר השני ראיתם קובייה ענקית המוצמדת לקיר.
יכולתם לראות רק שלושה מתוך ששת המספרים הרשומים על הפאות שלה. לצד הקובייה היה רשום: המספר על כל פאה גלויה גדול פי 3 מהמספר על הפאה הנגדית שלה שמוסתרת.
מהו סכום המספרים שעל שלוש הפאות המוסתרות?

הר מספר 3:

על פסגת ההר השלישי עמד עץ גבוה שעליו היו רשומים 5 מספרים:
ליד העץ היה כתוב: הינה הפרוק לגורמים ראשוניים של המספר 24: 3x2x2x2=24 הפירוק הזה הוא מכפלה של 4 מספרים (2,2,2,3).
בהר זה המשימה היא לגלות את גובה העץ במטרים. לשם כך עליכם למצוא כמה מוכפלים יש בפירוק לגורמים ראשוניים של כל אחד מהמספרים הרשומים על העץ, ואז לחבר את 5 התוצאות שקבלתם. הסכום הזה הוא גובה העץ במטרים.

הר מספר 4:

על פסגת ההר הרביעי היה שטח מישורי ועליו מסלול ריצה ולידו מאמן.

המאמן נתן לכם פרטים על מסלול הריצה: ״מתחילים בנקודת ההתחלה ורצים עם כיוון החץ. לאחר שמסיימים 10 הקפות של המלבן מתחילים את ההקפה ה- 11. לא מסיימים את ההקפה הזאת כי כשמגיעים לאמצע הצלע הימנית פונים לקטע האדום ורצים עד לנקודת הסיום. כל המסלול הזה הוא באורך של 580 מטרים.״
מהו האורך במטרים של הקטע האדום?

הר מספר 5:

על פסגת ההר החמישי פגשתם שני אנשים שהיו באמצע בנייה של מגדלים מקוביות. אחד הוסיף קומות למגדל הצהוב והשני הוסיף קומות למגדל הירוק:
שאלתם את האיש שבנה את המגדל הצהוב מתי הוא יעצור את הבנייה שלו. הוא ענה לכם שהוא יעצור כשלמגדל יהיו 70 קומות.
שאלתם את האיש שבנה את המגדל הירוק מתי הוא יעצור את הבנייה שלו. הוא ענה לכם שבמגדל הסופי יהיו 10 קוביות פחות מאלה שיהיו
במגדל הסופי הצהוב.
כמה קומות יהיו בסוף הבנייה במגדל הירוק?

הר מספר 6:

על פסגת ההר השישי והאחרון ראיתם איש אדום שמח ואיש כחול עצוב. שאלתם את האיש האדום מדוע הוא שמח. הוא אמר שהוא שמח כי פתר את המשימה שלו. ״הצלחתי להכניס את המספרים 1,2,3,4,5 לתבנית שלי ויצרתי תרגיל נכון.״

בדקתם וראיתם שהתרגיל הוא באמת נכון, ואז שאלתם את האיש הכחול מדוע הוא עצוב. הוא אמר שלא הצליח לפתור את המשימה שלו. ראשית עזרו לאיש זה להכניס את המספרים שלו לתבנית וליצור תרגיל נכון.

התשובה לשאלת ההר השישי היא המכפלה של 4 הספרות הימניות בפתרון לחלק למספר השמאלי ביותר בפתרון.

על פסגת ההר השישי גם היה רשום - הקוד למנעול עם האוצר הוא סכום 6 התשובות הנכונות
לשאלות שנשאלתם על ההרים השונים

סל קניות

סגור
Scroll To Top