קופסת בריחה – פעילות הפגתית

שלום לכל המורים,

אנחנו מפעילים בגפן את התוכנית הייחודית, שמספרה 12752, ובה אנו מציעים קופסאות בריחה פיזיות במתמטיקה לכיתות ג-ו (קישור לדף התוכנית). בעקבות המצב בארץ, שהוביל ללמידה מרחוק, בחרנו באחת מהקופסאות האלה והפכנו אותה לדיגיטאלית. השימוש בקופסה פתוח כעת ללא עלות לכל המורים והתלמידים.

הפעילות נבנתה כך שתתאים לתלמידים בסוף כיתה ד, ולכן, באופן טבעי, ניתן להשתמש בה כעת בכיתה ה. אנחנו סבורים שגם תלמידים בכיתה ו יכולים ליהנות ממנה ולתרגל את החשיבה המתמטית שלהם.

המטרה המרכזית של התוכנית, היא לתרגל ולהעמיק את למידת המתמטיקה בבית הספר היסודי, בדרך של משחק ועבודת צוות. העבודה על משימות קופסאות הבריחה מוסיפה עניין ומפתחת את היצירתיות של התלמידים. התוכנית דורשת מהתלמידים השתתפות פעילה ופעלתנות.
אנחנו בטוחים שהתלמידים ישמחו לפעילות מתמטית ייחודית, מקורית וחוויתית, במיוחד בימים כאלו.

אנחנו זמינים לשירותכם לכל שאלה ועזרה
עידו רוזנר וגלי שמעוני
0587561570

איך זה עובד?

המורים צריכים תחילה לצפות בסרטון ההסבר המציג את 6 השאלות המופיעות על קופסת הבריחה ואת הפתרונות שלהן. הסרטון מתייחס אמנם להפעלה של הקופסאות הפיזיות, אך מיד נסביר כיצד ניתן לבצע את ההפעלה באופן וירטואלי. הסרטון מציג גם את מצגת ההכנה הקצרה שאת השאלות שבה כדאי לפתור עם התלמידים בשיעור שלפני הפעלת קופסת הבריחה.
קישור לסרטון ההסבר

קישור למצגת הכנה לפעילות דיגיטלית

הינה שתי דרכים אפשריות לשימוש בקופסת הבריחה:

דרך א: אחרי שיעור ההכנה שולחים לתלמידים את הקישור לקופסת הבריחה כדי שיעבדו עליה בבית (אולי גם בשיתוף ההורים). התלמידים יוכלו לשלוח לכם את צילום המסך המודיע שהם פתרו את הקופסה.

דרך ב: אחרי שיעור ההכנה משתמשים בקופסת הבריחה בשיעור סינכרוני שלאחר מכן. מחלקים את התלמידים לחדרים שבהם 3-4 תלמידים כל אחד. לפני החלוקה יש לשלוח לתלמידים את הקישור לקופסת הבריחה הווירטואלית (מופיע מיד בהמשך). אחד מהתלמידים משתף מסך, וכל התלמידים דנים יחד בשאלות. אתם תוכלו לעבור בחדרים ולראות את עבודת הקבוצות. קבוצה שסיימה מצלמת בטלפון את המסך המודיע על כך.

הערות

  1. לאחר כל שאלה יש מקום להכנסת התשובה. תשובה נכונה מזכה בסימון ירוק.
  2. לאחר עבודת התלמידים על משימות קופסת הבריחה תוכלו לקיים דיונים בכיתה על חלק מהשאלות.

קישור לקופסת הבריחה בעברית

קישור לקופסת הבריחה בערבית

לדף תוכנית גפן 12752 – קופסאות בריחה במתמטיקה

נמאס לכם מהפקות עם פיהוק?

אתם חייבים פעילות מלאת אתגר והרפתקאות!

נשמח לתת ייעוץ טלפוני ללא עלות: 058-7561570

סל קניות

סגור
Scroll To Top